Makul Şüpheli Nedir Biliyor musun Eyy Vatandaş?

12 Aralık 2014 Cuma, 22:01

Makul Şüpheli Nedir Biliyor musun Eyy Vatandaş? Yeni onaylanan yargı paketi ile birlikte artık herkes bir makul şüpheli. Peki makul şüpheli nedir biliyor musun? Kelime manası itibarıyla bir insanın şüpheli olabilmesi ihtimalidir. Yani şüpheli olduğuna dair kuvvetli bilgiler, belgeler yoktur. Yani canı sıkılan bir polis istediği kişiyi senin gözünün üstünde kaşın var diyerek göz altına alabilecek belki de sorguya çekip işkence edebilecek demektir.

Makul Şüpheli demek; yolda yürürken bir arkadaşınla muhabbet ettiğinden dolayı zaten senden hoşlanmayan ya da senden gıcık kapan polisin izin almadan direkt seni makul şüpheli sıfatıyla nezarete atması demektir.

Makul Şüpheli demek; hükümet yanlısı olan polislerin hükümet yanlısı olmayan vatandaşlara zorba uygulayarak onları gereksiz yere rahatsız etmesi, nezaretlerde günlerce bekletmesi demektir. Diğer bir adı zulüm demektir.

Makul Şüpheli demek; bu kanunu yapanların ve bu kanunun çıkmasını destekleyenlerin de bu kanundan yararlanacağı ve bir gün mutlaka başlarına dolanacağı demektir. Çünkü zulüm ile abad olunmayacağından bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Makul Şüpheli demek; Suriye’de uygulanan ve hükümetimizin de karşı çıktığı muhaberat devletinin artık resmi olarka Türkiye’de uygulanması demektir.

Ahh, ah! Allah akıl versin halen bu ülkede yapılanları görmeyenlere ve basiretlerini açsın. Sonumuz hayırlı olsun zira Hadis-i Şerif’te de geçtiği üzere “Nasılsanız, öyle idare edilirsiniz

somamaden kazası, foto iki dunya arasinda, yerüstü maden kazı, caferin yeri soma, ibrahim tatlısesin kızı elif ada resimleri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>