Kamil Koç Otobüste Namaz Yasağı Skandalı

Ağustos 27, 2012 No Comments »

Kamil Koç Otobüs firması namaz yasağı – Türkiye’nin köklü otobüs firması olan Kamil Koç’ta Namaz Yasağı Skandalı sosyal medya’da büyük yankı gördü. Kamil Koç‘un sahibinin CHP’li Bursa Milletvekili Sena Kaleli olması da dikkatleri çeken bir başka nokta oldu. Henüz Kamil Koç firmasından bir açıklama yapılmamakla birlikte bu olay için firma yetkililerinden bir özür bekleyen Kamil Koç yolcuları böyle birşeyin tekrarlanmaması için gereğinin yapılmasını istiyor.

Muhammed Anlı isimli yolcu İstanbul’dan İzmir’e gitmek için Kamil Koç firmasını tercih etmişti. Namaz kılmak için dinlenme tesisinde durma talebinde bulunan Muhammed Anlı’nın dinlenme tesisinde bırakılıp otobüsün yoluna devam ettiği iddia edildi. Konuyla ilgili henüz tam bir açıklama yapılmamış olsa da bu şekilde ithamlar Kamil Koç gibi köklü bir firmanın kalitesine zarar getirecektir. Hele ki böyle bir olayın gerçekten yaşanmış olması böyle bir firmaya yakışmayacak davranışlardan olacaktır. (trkafem)

Kamil Koç Namaz Yasağı

kamil koç namaz skandalı

kamil koç namaz yasağı skandalı

Asıl sorunu sabah saat 05.30′da yaşadığını belirten Muhammet Anlı, “Ben muavine mümkünse namaz kılacağımı ifade ettim. Muavin bana tesislerde duracağımızı belirtti. Ben bunun verdiği rahatlıkla otobüsün durmasını bekledim. Ama saat 06.00′ya yaklaştı ve otobüs durmadı. Yine çağırdım ve sordum, yine bana yarım saat sonra duracaklarını söyleyince namaz kılmamın gerektiğini vurguladım. Ters bir cevap olarak ise muavin bana sadece tuvalet için durabileceklerini, namaz için ise duramayacaklarını ifade etti. Bunu bu şekilde aktarınca benim moralim bozuldu. ‘Namaz için duracaksanız durun, durmayacaksanız benim inmem gerekiyor’ dedim. Çabalarım sonuçsuz kalınca otobüsü Bursa’nın Karacabey ilçesinde Onur Petrol isimli dinlenme tesislerinde durdurarak, otobüs şoförü ve muavinine ‘İster bekleyin ister beklemeyin, ben namazımı kılacağım’ dedim. Ben indikten sonra otobüs durmayarak yoluna devam etti” dedi. (Samanyolu Haber)

Konuyla alakalı olarak yorumlarınızı trkafem ile paylaşabilirsiniz

Leave A Response