September 2, 2014

Diğer Kategoriler:

Furkan Vakfı Kimin, Kimlerin?

Son günlerde internet ortamında furkan vakfı ve alparslan kuytul şeklindeki isimler duyabilirsiniz. Furkan Vakfı Kimin? Furkan Vakfı denilen bu vakıf kimlerin? ve Alparslan Kuytul adındaki bu kişi kimdir? bu ve benzeri soruların cevaplarını trkafem farkıyla öğrenebilirsiniz. Daha önceki günlerde Alparslan Kuytul Kimdir başlıklı yazıda şahsa ait bilgileri paylaşmıştık. Bugün ise adı geçen şahısla birlikte anılan Furkan vakfı hakkında konuşmak istedik..

Furkan Vakfı, islami cemaat olduklarını öne süren ve Alparslan kuytul’un kurduğu söylenen bir vakıftır. İslam’a hizmet ettiklerini söyleyen bu topluluk hakkında henüz net bilgiler bulunmamaktadır. Bazı kesimler kötülüyor olsa da sahip çıkanlar da yok değildir. Henüz birşey söylemek için erken olduğunu düşünüyor, yakında olayın kokusunun duyulacağını zannediyorum.

Aşağıda resmini paylaştığımız şahıs Alparslan Kuytul olup furkan vakfının kurucusudur. Sayın misafirlerimiz siz de konuyla alakalı olarak görüşlerinizi trkafem ile paylaşmak istemez misiniz? Lütfen yapacağınız yorumlarda argo ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz. İyi günler dileklerimizle..

Furkan Vakfı

Comments
29 Responses to “Furkan Vakfı Kimin, Kimlerin?”
 1. Konyalı diyor ki:

  Hangi vakıf olursa olsun tanımak istiyorsak önce kendilerine müracat etmemiz gerekli. Kuran, Sünnet ve İcmaya göre de değerlendirmemizi yapmalıyız. Ben bu vakfı 2-3 senedir takip ediyorum. Oy verme konusu haricinde (ki bu görüşte âlimler ikiye ayrılmışlardır) bir yanlışları olduğunu düşünmüyorum. Birçok cemaat ve vakıfla içli dışlı oldum ve halen ilişkilerim devam etmekte. Bu vakfın bence en güzel özelliği faaliyetlerinin haftanın her günü devam etmesi ve tek dertlerinin tevhid davası olması. Bence dışarıdan aldığınız duyumlardan ziyade vakfın sitesine girip kendiniz tanıyın veya bulunduğuz şehirde temsilcikleri varsa muhakkak bir çaylarını içmeye gidin.

 2. faruk eren diyor ki:

  sizin furkan vakfıyla alıp veremdiginz ney ya siizn bu kadar kıskanmayın bu dünyanın bide diger tarafı var furkan vakfı daha bir kişiye toıkat atmış deyil silahli bir örgüt deyil bu yazıyı paylaşan kiişiler şahışlar amacınzı ne sizi kimler yönlendiriyore size bir tavsiyem sizi kimse yönlendirmesin siz yönlendirilecek kadar cahilmisinz bi sıkıntınzı varsa bekelriz furkan vakfına sizi buraya yazmanız bile deymezsiniz küçük kafalı insanlar kendininze gelin onu bunu sorgulayacak kadar ne ilminiz var ne hocasın yazık Allah için sizi tövbeye davet ediyorum çok yazık..

 3. ali diyor ki:

  Ne dedikleri önemli, ama suanki fiili durum Türkiye deki en çok takipçisi olan camiayi bölmek. Bizatihi bunu yasiyoruz. Makbul oluşumlar birbirlerini bölmek yerine ulasilmamis kitlelere ulaşmaya Calisir. Allah en doğrusunu bilir

 4. mehmetas diyor ki:

  hiç k.bakmayın sohbetlerine gitmiş biri olarak söylüyorum. Bunlar Atatürkü sevmez ve şeyh saidi destekler.Bu yüzden bence yaklaşmayın bile. Ben taraflı tarih okuyucusu değilim ama en ufak tarih bilgisi olup veya araştıran kişi şeyh saidin bir şerefsiz olduğunu anlar.Atatürkün ise bu memleket için neler ifade ettiğini anlatmak lüzumu dahi duymuyorum. Yazık bu memlekete dini bu şekilde aktaranlara

  • faruk eren diyor ki:

   yazık yazık bu memlekette ALLAHA sövüünce bir ses çıkmaz atatürke sövülünce ceza üsütüne cezaa atatürkü yaratanda ALLAH unutma ey insan spermden yaartıldın ha unutma ..

 5. Mehmet diyor ki:

  Kardeşlerim kendinize bir çeki düzen verin. Müslümanım diyorsanız yaratılışınızı unutmayın. Birgün bu bedenlerimiz toprak olacak, bütün sevdiklerimiz, mallarımız geride kalacak. Sadece amellerimizi götüreceğiz.. Gelin sonsuz KUDRET sahibi ALLAH’a kulluk edelim, birbirimize kötü konuşmayalım. ALAH’ın dediklerini yapalım ümmet olalım. Ama içinizde iman yoksa, samimi, değiseniz şeytana kulluk yapıyorsanız, şu değersiz, insana layık olmayan dünya hayatına saplanmışsanız size diyecek birşeyim yok zaten. Alparslan Kuytul hocamızda bunu söylüyor.

 6. çağrı diyor ki:

  öncü nesiller kazanacak

 7. çağrı diyor ki:

  Allah hepsine yardım etsin. hiçbir cemaat böyle fedakarlıkta bulunmaz.

 8. çağrı diyor ki:

  Allah onlara yardım etsin. hiçbir cemaat böyle fedakarlıkta bulunmaz.

 9. nesibe diyor ki:

  Bir programlarına katıldım. Sürekli ehl-i sünnet ve cihad vurgusu yapılıyor. Öl de ölelim, vur De vuralim tarzında bi grup.. Efendimizin 23 yıllık Peygamber ligi süresince toplam 24 saat bizzat savaştigi düşünülürse aslında ehl-i sunnetten çok uzaklar:(

 10. ahmet diyor ki:

  sız atıp tuyosunuz rasgle gıdn furkan vakıfı sayfasına gırnde gorun soru cevaplara bakın yazık gunah sıze ya

 11. mcahid diyor ki:

  Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü dinsizmiş gibi gösterip kötüleyen, peçe’nin farz olduğunu idda eden, siyah giyinmenin farz oldugunu idda eden kişilerin bulunduğu vakıf (kız arkadaşımdan biliyorum ayrılma sebebi oldular..)

 12. aişe diyor ki:

  zaman zaman türkiyede böyle yapay hareketler ortaya çıkar …ihaleyi derin güçlerden alır ve islam elbisesi ile milleti kandırırlar…aldatırlar /sormak lazım kuytula bugüne kadar kaç tane samimi müslüman genci kandırdın? Amerika ve israil safın da cihad adı altında öldürttün? cihadı cinsel duygu gibi gören bir anlayış islami olabilir mi? insan öldüreme yi atari de adam öldürmek gibi gören sanki sinekler ölmüş gibi hareket edenler mi islamı temsil ediyor? hizbulvahşetin son veriyonu olan bu şahıs mı islamı temsil edecek?

  • mustafa diyor ki:

   sayın aişe bu vakfın israil ve abd adına milleti öldürttüğü kanaatine nereden vakıf oldunuz? iftira atmak bu kadar ucuzladı mı bu memlekette?

 13. tugrul ulusoy diyor ki:

  furkan vakfı tevhid çizgisi olan bir vakıftır ve sadece İslamın esaslarını kabul eden bir cemaattır. vakfı vakıftan tanımak daha doğru olur kanaatindeyim saygılar

 14. ertuğrul şekerci diyor ki:

  MUHAKKAK ALLAH YAPTIKLARINIZDAN HABERDARDIR BİLİP BİLMEDEN YAZANLAR KONUŞANLAR BUNUN HESABINI ALLAH A VERECEKLER ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN BÖYLESİNE GÜZEL BİR SAHSİYETE KENDİNİ ALLAH IN DİNİNE ADAMIŞ BİRİ İÇİN İFTİRA ATILIYOR YAZIKLAR OLSUN FURKAN VAKFI ADI ALTINDA BÜYÜK HİZMETLER YAPMIŞ OLAN BU İNSANLARIN EMEĞİNE BİR SAYGISIZLIKTIR

 15. Furkan diyor ki:

  Kisi ve kurumlari arastirp tam olarak tanimadan cahilce yorumlar yapilmasin vakif hakkinda iki yazi okuyup bir video izleyerek cok birsey biliyormus gibi yaziyorlar.Merve sia misin nesin bilmiyorum amaislamla zerre kadar alakasi olmadigini cimbizlama yontemiylemi anladin.sanki ibni teymiyenin kitaplariyla dersler yapiliyor sadece bir konu hakkinda gorusu varsa aktariliyor cok biliyorsa neden baska hangi kaynaklardan yararlandiginida soylemiyorsun.hocaefendinin harcilerin kurani ve sunneti terk ettigini anlatan videolarini izlemediysen cahilce konusma

 16. isimsiz diyor ki:

  arkadaşlar bilmeden öğrenmeden karalamayın ve orhan ölmez misin nesin öyle ağır ağır salakça konuşma

  • Çetin Kılıç diyor ki:

   Eğer bir daha admin kullanıcı adı ve ismi ile yorum yaparsanız ip adresinizi banlayıp, siteden uzaklaştıracağım sizi. Admin değilsiniz, adam gibi isminizi kullanın.

 17. merve diyor ki:

  ALPASLAN KUYTUL VE ÇEVRESİNİN YAYMAYA ÇALIŞTIĞI DÜŞÜNCENİN İSLAMLA ZERRE KADAR ALAKASI YOKTUR..TARİHE NİSPET EDERSEK BU DÜŞÜNCELER HARİCİLERE AİTTİR..HARİCİLERİ TANIYORSANIZ ALPASLAN VE KUYTULUN NİHAİ OLARAK AMACININ NE OLDUĞUNU ÖĞRENMİŞ OLURSUNUZ…ALLAH MÜSLÜMANLARI UYANIK VE BASİRETLİ KILSIN..SAVUNDUKLARI DÜŞÜNCELERİN KÖKENİ OLARAK İBNİ TEYMİYE BUNLARDAN SADECE BİRİDİR.AŞAĞIDAKİ YAZIYLA BUNLARIN GÜNÜMÜZDE Kİ YAPSINI AZDA OLSA AYDINLANMIŞ OLACAKTIR
  Selefi el-Kaideciler, suyunun suyu yorumlarla insanları kâfir ilan edip vahşice katletme âdetini imamları İbn Teymiye’den tevarüs ediyor.

  * İbn Teymiyye nasıl ki İmam Ali’den (aleyhisselam) nefret ediyorduysa, aktüel müritleri de İmam Ali ve evlatlarından nefret ediyor. Durum bu.

  * İbn Teymiyye, İmam Ali’yi katleden teröristle iftihar eder ve İmam Ali’nin katlinin Allah ve Resulü’nün sevdiği şey olduğu iftirasını atar.

  * Türkiye’deki ve diğer ülkelerdeki selefiler ne Şii, ne de Sünni değillerdir. Onlar, imamları İbn Teymiyye olan modern haricilerdir.

  * Teymiyyecilik, Şiilik ve Sünnilik dışında sapkın bir mezheptir. Emperyalizmin işbirlikçisi Vehhabilik ise onun politik tezahürüdür.

  * Doğu veya batı diyarlarında en vahşi cinayetleri işleyen Müslüman kılıklıların hepsinin Teymiyyecilik mezhebinden olması tesadüf değildir.

  * Teymiyyecilik, el-Kaide’nin dinsel ve ideolojik temelidir. Türkiye’de geleneksel dindarlığa düşman İslamcılığın ideolojik kökeni de aynıdır.

  * Erdoğan’ın iktidarına ilişmiş islamcılığın Suriye’yi istila kampanyasında yükselttiği Alevi düşmanlığı, Teymiyyecilik meşrebinin gereğiydi.

  * İbn Teymiyye, Minhac’ta, Hz. Ömer’i şehit eden katili “kafir”, Hz. Ali’yi şehit edeni ise namazında niyazında dindar olarak tarif eder.

  * Teymiyyeci İslam anlayışının (siyasi İslamcılığın dinsel tezahürü) geleneksel dindarlığa savaş açması, Ehl-i Beyt kültürüne yakınlığındandır.

  * Teymiyye’cilik mezhebindeki mütecaviz selefiliğin, İbn Teymiyye’ye yazdığı kahramanlık öyküsü kocaman bir palavradır. O Müslümanın düşmanıydı.

  * İbn Teymiyye İmam Hüseyin’e saygısızca dil uzatabilmiş bir ahlaksızdı! “Yerinde otursaydı böyle fesad meydana gelmeyecekti” dedi. (Minhac)

  * Teymiyyecilerin ellerine geçirdikleri boğazı kesmeye hunharca ve histerik arzu duymaları, Yezid’in Hüseyin’e tasallutunun reanimasyonudur!

  * Histerik Teymiyyeci, her boğaz kestiğinde atası Yezid’in Hüseyin’in mübarek boğazını kesmesini canlandırır, o kalleşçe arzuyu tatmin eder.

  * İbn Teymiyye, İslam tarihinin utanç içinde hatırlayacağı bir kara leke iken, ne yazık ki bazı Müslümanlar adının başına “imam” bile yazabildi.

 18. orhan ölmez diyor ki:

  tesadüf oldu dün bir videosunu izledim ve bir araştırayım kimmiş dedim bu vesile ilede buraya düştüm…video bir tv yayınından alınmış izleyici soruyor…”erkek erkeğe şehven bakarsa ……”cevap oldukça ürkütücü..bu şahıs diyorki “bu durum genellikle tüysüz erkeklere,çocuk yaştaki tüylenmemişlere olur”..demekki bu şahıs tüysüz yada çocuk yaştaki erkek çocuklarına o gözle baktıki böyle bir cevap veriyor..din adına bu fetvalaru veren hokkabazların peşinden daha ne kadar gidecek bu millet inanamıyorum..üstelik site açmış bağış topluyor…öte yandan düşünüyorumda,bursada bilmem ne günahı çıkaracam deyip önce kocasını sonra kadını birbiri gözü öünde beceren adamların peşinden giden aptallar sürüsüne az bile…gidin gidin bu vakıfa gidin çocuklarınızıda götürün…

  • Osman diyor ki:

   orhan ölmez; chp partisini bırakıpta şimdi hocalığamı soyundan…… ALLAH seni kahretsin, pis iftiracı….

  • Yusuf Ali diyor ki:

   ”erkek erkeğe şehven bakarsa ….. diye başlayan bu videoyu dikkatini çekip izlemiş olman da ayrı bir düşünülmesi gereken konu… Hocaya söylemeden önce sen kendi nefsini bir hesaba çek istersen….Hokkabaz dediğin adamın Müslümanların uyanışı için yaptığı fedakarlıkların kaçını yaptın da bu hocayı bu şekilde itham ediyorsun !

 19. serhat yıldırım diyor ki:

  ben samimi ve davasına inanmış biri olarak görüyorum saygı duymalıyız.

  • ahmet diyor ki:

   serhat yıldırım 25 Mayıs 2013 at 22:03 – Reply
   ben samimi ve davasına inanmış biri olarak görüyorum saygı duymalıyız

 20. Zeynep Karaca diyor ki:

  Arkadaşım öcü gibi bahsetmişsin cemaatten,sonra da bir şey söylemek için henüz erken demişsin :) millete gerek yok sen zaten inceden bir mesaj verdin ortalığa…Eğer doğruluğunuz bu derece ise,samimiyetin ne kadar acaba…..?

  • admin diyor ki:

   Arkadaşım, öcü gibi bahsettiğimiz yok. Konunun yayınlandığı tarihte henüz adam akıllı bilgisi bulunmayan bir cemaat hakkındaki yorumlarımı yazdım. Yazdıklarımın arkasındayım. Görmek istediğini görüyorsan o ayrı.. Ayrıca kimin ne derece doğru ve kimin ne derece samimi olduğunu sorgulamak insanlara düşmez, düşmemesi gerekir. Allah biliyor bu kafi. :)

  • admin diyor ki:

   Ayrıca eğer karalamak gibi bir maksadım olmuş olsaydı bu başlık altında ve diğer başlıklarda furkan vakfı ile ilgili yapılan olumlu yorumları yayınlamaz, direkt silerdim. Selametle arkadaşım..! :)

 21. hatice emine aykal diyor ki:

  bizim vakıflarımzdandır herkezi bkliyorum hemen hmn hr sehirde acılan bu vkf dini inancı konusuyla acılmıstır

Konuyla alakalı düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz..


− 3 = 4