August 23, 2014

Diğer Kategoriler:

Ahmet Bozkuş Biyografi, Hayatı Kimdir?

Ahmet Bozkuş Kimdir, Ahmet Bozkuş Hayatı ve Biyografi – Sevgili trkafem misafirleri bu başlık altında iki dünya dizisi oyuncusu olan ve İmam Ahmet‘i canlandıran Ahmet Bozkuş hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sevgili dostlar uzun zamandır İmam Ahmet Kimdir? Ahmet Bozkuş Kimdir? Ahmet Bozkuş’un hayatı hakkında detaylı bilgi şeklinde arama yapanlar için bilgileri paylaşıyoruz..

Ahmet Bozkuş Kimdir?

4 Kasım 1983 tarihinde Adana’nın Feke ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kozan’da tamamladı. “Şabanata İlkokulu, 60. Yıl İlkokulu, İmam Hatip Lisesi, 50. Yıl Lisesi.

2000’de girdiği Dicle Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden 2004 senesinde mezun oldu. 3 yıl kadar özel kurumlarda öğretmenlik yaptı. “Diyarbakır, Bingöl, Ankara” 2006 yılında Dünya Radyo’da profesyonel olarak radyoculuğa başladı. 5 yıl boyunca “Uyurgezer” programını hazırlayıp sundu.

Radyo programcılığıyla eş zamanlı olarak tiyatro oyunlarında oynadı. Kendisinin yazıp sahneye koyduğu “Cangama” adlı tek kişilik gösterisiyle Edirne’den Cizre’ye tüm Türkiye’yi dolaştı, dolaşıyor. Çanakkale ve Kutlu Doğum gibi tematik müzikli gösteriler hazırladı ve çeşitli sanatçılarla sahneye koydu, koyuyor.

Ahmet Bozkuş Hayatı Hakkında Detaylar

Radyo ve sahnenin yanı sıra televizyon programları da sundu, sunuyor, sunacak. Bunlardan ilki iki sezon boyunca 50 bölüm devam eden “İstanbul Misafirhanesi”dir. 2010 yılı Ramazan ayında Mekke ve Medine’de “Mukaddes Topraklar” 2011 yılında da çekimleri Türkiye ve dünyada yapılan “Kimse Yok Mu – Gönüllüler” programlarını sundu.

2010 yılında dostlarıyla birlikte “Vav Sanat” çatısı altında sanata dair hayaller kurmaya başladı. Tiyatro oyunları, sahne projeleri, sinema, atölye çalışmaları gibi bulaşıcı sanat etkinlikleri tasarladı, tasarlıyor.

2011 yılında 3 ayda 75.000 öğrencinin seyrettiği “Can Kardeşler” oyununun senarist ve yönetmenliğini yaptı. Şu anda yurt genelinde “Cangama” çıkarmakta ve komik arkadaşlarıyla birlikte cümle aleme “Suni Teneffüs” yaptırmaktadır.

Bugüne kadar katıldığı programlarda takdim edilen çiçekler ve plaketler dışında herhangi bir ödül kazanmamıştır. Televizyon programı sunup uzun süre ekranda görünmesine rağmen meşhur olmamayı başararak Üsküdar sahilinde elleri cebinde yürüyebilmeyi, balık avlayabilmeyi ve tüm herkes gibi piknik yapabilmeyi hak etmiştir. Bundan daha ötesini de şimdilik düşünememektedir.

Ahmet Bozkuş evlidir, barklıdır. Salih İbrahim Bera’nın babasıdır.

Ahmet Bozkuş Kimdir

Ahmet Bozkuş hakkında resimleri de sizlerle paylaşalım istedik :) Ayrıca Ahmet Bozkuş’un twitter hesabı ve Ahmet Bozkuş Facebook hesabı için linklere tıklamanız yeterli olacaktır.. Ayrıca trkafem farkıyla STV dizisi olan iki dünya arasında oyuncuları için buraya tıklayınız.

Konuyla alakalı düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz..