September 2, 2014

Diğer Kategoriler:

2012-2013 BESYO Taban Puanları

2012-2013 BESYO Taban Puanları – Merhaba sevgili öğrenci arkadaşlar.Bu başlıkta sizlerle BESYO Taban Puanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.  Malumunuzdur ki ÖSYM sonuçları açıklandı ve herkes LYS Tercih dönemine girdi. Birçok arkadaş BESYO Taban Puanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyecektir. Bu nedenden dolayı biz de trkafem ailesi olarak 2012 BESYO Taban Puanları hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Lütfen aşağıdaki yorum forumunu kullanarak BESYO taban puanları hakkındaki görüşlerinizi de bizlerle paylaşınız.

BESYO Taban Puanları

Üniversite bölümleri içerisinde özel yetenek sınavı ile alım yapan bölümlerden en çok tercih edilenlerin başında Beden Eğitimi bölümü gelmektedir. BESYO ile ilgili olarak 2012-2013 dönemine dair genel görüş ve yorumları içerek bir paylaşımı sizlere iletmek istiyoruz. Sizlerde eğer Besyo sınavlarına girmek istiyorsanız bu yazımızın sizleri bir nebzede olsa bilgi alabileceğinizi düşünerek paylaşmaktayız.

BESYO Taban Puanları

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu‘nun kısaltılması olan besyo içerisinde birkaç bölüm bulunmaktadır. Öncelik olarak YGS giriyorsunuz daha sonra okulların kendi belirlediği tarihlerde özel yetenek sınavına girersiniz.Marmara üniversitesi BESYO Taban Puanları Spor Yöneticiliği YGS 5 ile öğrenci alırken 344.129 ile kapatmış. Akdeniz üniversitesi rekreasyonbölümü 326.298.

BESYO Taban Puanları

Anadolu üniversitesi rekreasyon bölümü 322.267, spor yöneticiliği bölümü 345.298, Onsekiz mart üniversitesi spor yöneticiliği 335.004, Fırat üniversitesi spor yöneticiliği 322.114, 313.802 (i.ö) burada gene tercih hatası mevcut. İkinci öğretimin tavan puanı birinci öğretimin taban puanından yüksek yani o yerleşenler birinci öğretimi yazabilirlerdi.

Sevgili öğrenci arkadaşlar Anadolu Üniversitesi gerçekten de kaliteli bir üniversitedir ancak şehir olarak heryerde yaşayamam diyen öğrencilerin tercih etmeden önce bir kere daha düşünmesi gerekmektedir. Bu konuyla ilgili olarak sizler de görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. Ayrıca Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi de sizlere tercih edeceğimiz üniversiteler arasında yer almaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu noktasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi BESYO Taban Puanları listesine de göz gezdirmenizi tavsiye etmekteyiz..

BESYO Taban Puanları

BESYO Taban Puanları

BESYO Taban Puanları , 2012 BESYO Taban Puanları Listesi ve Yorumları

Comments
5 Responses to “2012-2013 BESYO Taban Puanları”
  1. Sevda diyor ki:

    Ya arkadaşla ben siirt turizm kazandım bu yıl gitmek istemiyorum acaba van özel yetenek sınavlarına başvurup girebilme hakkım var mi

  2. ramazan tan diyor ki:

    van yüzüncüyıl ünüversitesi besyo han puan kaç ve kayıtlar ne zaman lutfen yardımcı olun

  3. Çagdas balcık diyor ki:

    spor akademisini de aciklarmısıniz.

Konuyla alakalı düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz..